Guardiola e përkrah Xavin për pozitën e trajnerit të Barcelonës
Sport Flash

Guardiola e përkrah Xavin për pozitën e trajnerit të Barcelonës

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se është e paevitueshme që mesfushori spanjoll Xavi një ditë ta marrë drejtimin

Lexo me shume
Messi sonte kthehet në stadiumin ku ka kujtime të mira
Sport Flash

Messi sonte kthehet në stadiumin ku ka kujtime të mira

Lionel Messi nuk është përballur asnjëherë në karrierë me Slavia Prague, mirëpo ai ka luajtur në Eden Arena, ku do

Lexo me shume
UEFA ua beson gjyqtarëve shqiptarë ndeshjen e Europa League
Sport Flash

UEFA ua beson gjyqtarëve shqiptarë ndeshjen e Europa League

Enea Jorgji dhe asistentët e tij vazhdojnë të ngjisin shkallët me hapa gjigandë në arenën ndërkombëtare. Pas disa ndeshjesh në

Lexo me shume
Xhaka emërohet kapiteni i ri i përhershëm i Arsenalit
Sport Flash

Xhaka emërohet kapiteni i ri i përhershëm i Arsenalit

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka emëruar mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka si kapiten të përhershëm të këtij klubi. Emery ka

Lexo me shume
Berisha: Frikësojuni vetëm Zotit dhe gjithçka është e mundur
Sport

Berisha: Frikësojuni vetëm Zotit dhe gjithçka është e mundur

Pasi i shënoi dy gol në ndeshjen e djeshme kundër Anglisë, Valon Berisha është shprehur krenar që është pjesë e

Lexo me shume
Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me Kombëtaren e Kosovës
Sport

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me Kombëtaren e Kosovës

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar

Lexo me shume
Southgate: Kosova mund të shkojë në Euro 2020, duhet të jeni krenarë me ekipin
Sport

Southgate: Kosova mund të shkojë në Euro 2020, duhet të jeni krenarë me ekipin

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3.

Lexo me shume
Salihu: Pavarësisht rezultatit, e ardhmja e Kosovës është e siguruar me këtë gjeneratë
Home

Salihu: Pavarësisht rezultatit, e ardhmja e Kosovës është e siguruar me këtë gjeneratë

Sonte, ”Dardanët” do të jenë mysafirë i ”Tre Luanëve” në stadiumin Southampton.        Duel ky i cili cilësohet

Lexo me shume
Pacolli premton mirënjohje në rast se Kosova sot arrinë rezultat pozitiv
Sport Flash

Pacolli premton mirënjohje në rast se Kosova sot arrinë rezultat pozitiv

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, është shprehur i emocionuar në prag të ndeshjes së sotme që Kosova e zhvillon kundër

Lexo me shume
Përzgjedhësi i Anglisë befason me deklaratën e tij për Kosovën
Sport

Përzgjedhësi i Anglisë befason me deklaratën e tij për Kosovën

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate është shprehur se Kosova do të jetë një kundërshtar i fortë. Southgate tha se “Dardanët”

Lexo me shume