Muriq afër bashkimit me Nottingham Forest
Sport Flash

Muriq afër bashkimit me Nottingham Forest

Nottingham Forest pritet që të nënshkruajë me portierin e Manchester City, Arijanet Muriq. Sipas The Telegraph marrëveshja pritet që të

Lexo me shume
Wan-Bissaka sot kompleton kalimin në United
Sport Flash

Wan-Bissaka sot kompleton kalimin në United

Aaron Wan-Bissaka ka kompletuar testet mjekësore në Manchester United. Mbrojtësi pritet që sot edhe zyrtarisht ta kompletojë edhe kalimin në

Lexo me shume
Lukaku për 75 milionë te Interi
Sport Flash

Lukaku për 75 milionë te Interi

Sulmuesi i Manchester United-it, Romelu Lukaku, pritet që të kalojë te Inteir për një shumë prej 75 milionë funtesh, sipas

Lexo me shume
Mediat angleze: Bale zëvendëson Robben-in tek Bayern Munchen
Sport Flash

Mediat angleze: Bale zëvendëson Robben-in tek Bayern Munchen

Largimi i Robben dhe Ribery ka bërë që Bayern Munchen të mendojë për lojtarët e krahëve. Drejtuesit e Bayern kanë

Lexo me shume
Racizmi, dhuna e droga po rriten në stadiumet angleze
Sport Flash

Racizmi, dhuna e droga po rriten në stadiumet angleze

Një studim i ri ka zbuluar rritjen tronditëse të racizmit, homofobisë, dhunës dhe marrjes së drogës nëpër stadiumet e Premier

Lexo me shume
Sarri te Juventus varet nga Pochettino
Sport Flash

Sarri te Juventus varet nga Pochettino

Juventusi ka arritur marrëveshje me Maurizio Sarri. Por ata janë duke pritur edhe Mauricio Pochettino. Marrëveshja e arritur me Sarri

Lexo me shume
Vincent Kompany do të largohet nga Manchester City këtë verë
Sport Flash

Vincent Kompany do të largohet nga Manchester City këtë verë

Mbrojtësi Vincent Kompany ka luajtur ndeshjen e tij të fundit si kapiten i klubit të futbollit Manchester City. Këtë vendim

Lexo me shume
Gazeta gjermane mahnitet me Rashicën: Ngritja e yllit nga Kosova
Sport Flash

Gazeta gjermane mahnitet me Rashicën: Ngritja e yllit nga Kosova

Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme të Milot Rashicës për Werder Bremenin, gazeta e madhe gjermane, Der Spiegel, e ka publikuar një

Lexo me shume
Petkoviq tregon pse e zëvendësoi Xhakën
Sport Flash

Petkoviq tregon pse e zëvendësoi Xhakën

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkoviq ka thënë se zëvendësimi i Xhakës në ndeshjen ndaj Danimarkës ishte i detyruar, pasi mesfushori

Lexo me shume
Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Bullgarisë
Sport Flash

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Bullgarisë

Sot është një ditë e madhe për Kosovën. Përfaqësuesja e Kosovës do të fillojë rrugëtimin në EURO 2020, e që

Lexo me shume