Guardiola dhe Kloppi me lojëra fjalësh para derbit anglez
Sport Flash

Guardiola dhe Kloppi me lojëra fjalësh para derbit anglez

Ndeshja mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit llogaritet të jetë më e rëndësishmja e këtij sezoni në Premier Ligë, por Pep

Lexo me shume
Granit Xhaka e frymëzon Arsenalin ta nisë me fitore vitin 2019
Sport Flash

Granit Xhaka e frymëzon Arsenalin ta nisë me fitore vitin 2019

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka e ka frymëzuar Arsenalin ta fillojë mbarë me fitore vitin e ri 2019, duke e shënuar

Lexo me shume
Shaqiri befason me deklaratë para ndeshjes me Manchester Cityn
Sport Flash

Shaqiri befason me deklaratë para ndeshjes me Manchester Cityn

Xherdan Shaqiri insiston se Liverpooli mund ta përballojë presionin e të qenit favorit për ta fituar titullin e Premierligës. Liverpooli

Lexo me shume
Hendbollisti maqedonas braktis ceremoninë, s’e duron gjuhën shqipe
Sport Flash

Hendbollisti maqedonas braktis ceremoninë, s’e duron gjuhën shqipe

Hendbollisti reprezentues i Maqedonisë dhe kapiteni i Vardarit Stojançe Stoilov ka braktisur ceremoninë e shpalljes së sportistit të vitit 2018

Lexo me shume
Kompozitori i famshëm ia dedikon një koncert të tërë Messit
Sport Flash

Kompozitori i famshëm ia dedikon një koncert të tërë Messit

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, ishte tema e një koncerti të kompozitorit të famshëm, Daniel Pacittit, i cili e

Lexo me shume
Deri tani, ky është formacioni më i mirë në Premier League
Sport Flash

Deri tani, ky është formacioni më i mirë në Premier League

Liverpool po e mbyll vitin 2018 si lider i Premierligës. Liverpool është në vendin e parë në Premierligë me 48

Lexo me shume
Fadil Vokrri me status të “Qytetarit me Merita të Veçanta”
Sport

Fadil Vokrri me status të “Qytetarit me Merita të Veçanta”

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës, pas propozimit të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka miratuar

Lexo me shume
Adriano: Me Icardin do ishim një dyshe e mrekullueshme, Moratti si një baba i dytë për mua
Sport

Adriano: Me Icardin do ishim një dyshe e mrekullueshme, Moratti si një baba i dytë për mua

Legjenda e Interit, Adriano, beson se do të ishin një dyshe fantastike me Mauro Icardin. 36-vjeçari iu bashkua klubit italian

Lexo me shume
Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës
Sport

Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës

Lojtarët e Liverpoolit po shikojnë në maksimum fillimin e mirë në Premier League. Reds aktualisht janë në krye të tabelës

Lexo me shume
Donis Avdiaj pezullohet nga skuadra pasi doli nga hoteli për të shëtitur pa lejen e trajnerit
Sport

Donis Avdiaj pezullohet nga skuadra pasi doli nga hoteli për të shëtitur pa lejen e trajnerit

Pas një udhëtimi në tregun e Krishtlindjeve në Meppen, ish-ylli i Schalkes Donis Avdiaj është pezulluar nga Willem II. Por,

Lexo me shume