MKRS mbështet Federatën e Shahut me 11 mijë euro për pajisje
Sport Flash

MKRS mbështet Federatën e Shahut me 11 mijë euro për pajisje

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur  në takim kryetarin e Federatës së Shahut të Kosovës, Nysret

Lexo me shume
Ja çfarë shkruan ambasadori britanik në Kosovë pasi mëson grupin e kualifikimeve
Sport Flash

Ja çfarë shkruan ambasadori britanik në Kosovë pasi mëson grupin e kualifikimeve

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’Connell ka reaguar pas shortimit të Kosovës në një grup me Anglinë.

Lexo me shume
Mediet e huaja:Kosova i shokon të gjithë
Sport Flash

Mediet e huaja:Kosova i shokon të gjithë

Kualifikimi i Kosovës në play off-in e Euro 2020 nëpërmjet Nations League ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare të

Lexo me shume
Kosova në epërsi që nga fillimi
Sport Flash

Kosova në epërsi që nga fillimi

2’ – Gol në minutën e dytë. Ka realizuar gol të jashtëzakonshëm Arbër Zeneli. Ka nisur në “Fadil Vokrri” përballja

Lexo me shume
Ky është deri më tani tifozi më i flaktë i Kosovës, shikojeni veshjen e tij mahnitëse
Sport Flash

Ky është deri më tani tifozi më i flaktë i Kosovës, shikojeni veshjen e tij mahnitëse

Tifozët e Kosovës kanë filluar t’i shfaqin emocionet e tyre si brenda ashtu edhe jashtë stadiumit. Kosova do të përballet

Lexo me shume
Krasniqi e rreh Landaetan, e mbron titullin EBU
Sport Flash

Krasniqi e rreh Landaetan, e mbron titullin EBU

Robin Krasniqi e ka mbrojtur titullin evropian në boksin profesionit në kategorinë e peshave super të mesme “EBU”, pasi e

Lexo me shume
Getta Beqa rrëmben edhe një kupë në Pekin në Kampionatin Botëror të Fitnesit ajo shpallet Kampione Botërore
Sport

Getta Beqa rrëmben edhe një kupë në Pekin në Kampionatin Botëror të Fitnesit ajo shpallet Kampione Botërore

Atletja dhe kampionia botërore e Fitnessit Getta Beqa, ka triumfuar përsëri në Kampionatin Botëror të Fitnessit të mbajtur në Pekin,

Lexo me shume
Distria mposht Marian e Portugalisë, kalon në finale
Sport Flash

Distria mposht Marian e Portugalisë, kalon në finale

Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në finalen e “Hague GP”, duke mposhtur, Maria Siderot nga Portugalia me Ippon. Distria

Lexo me shume
UEFA befason me shkrimin për Kosovën!
Sport Flash

UEFA befason me shkrimin për Kosovën!

Nga e enjtja deri të martën luhen ndeshjet vendimtare të grupeve në ligat e Ligën e Kombeve. Në ‘Nations League’,

Lexo me shume
Shaqiri deklarohet për herë të parë pas ndeshjes Crvena Zvezda – Liverpool
Sport Flash

Shaqiri deklarohet për herë të parë pas ndeshjes Crvena Zvezda – Liverpool

Xherdan Shaqiri është deklaruar i kënaqur me procesin e ambientimit te skuadra e Liverpool. Ylli me prejardhje nga Kosova, e

Lexo me shume