Shaqiri deklarohet për herë të parë pas ndeshjes Crvena Zvezda – Liverpool
Sport Flash

Shaqiri deklarohet për herë të parë pas ndeshjes Crvena Zvezda – Liverpool

Xherdan Shaqiri është deklaruar i kënaqur me procesin e ambientimit te skuadra e Liverpool. Ylli me prejardhje nga Kosova, e

Lexo me shume
Majlinda Kelmendi në ‘Tashkent 2018’, e fiton finalen me ippon
Sport Flash

Majlinda Kelmendi në ‘Tashkent 2018’, e fiton finalen me ippon

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e parë të artë që nga rikthimi nga lëndimi, duke e mundur në finale xhudisten

Lexo me shume
Ja çfarë shkruan “Daily Mail” për mungesën e Shaqirit në Beograd
Sport Flash

Ja çfarë shkruan “Daily Mail” për mungesën e Shaqirit në Beograd

Xherdan Shaqiri nuk udhëtoi me skuadrën e Liverpoolit për t’u përballur me Crvena Zvezdën në Beograd. Shqiptari i Kosovës që luan

Lexo me shume
Derbit që duhet t’i shikoni këtë fundjavë
Sport Flash

Derbit që duhet t’i shikoni këtë fundjavë

Një fundjavë emocionuese i pret tifozët e futbollit. Tifozët e futbollit në gjithë Evropën kanë para vetes një të shtunë

Lexo me shume
Kalon Trumpin dhe Papën, ky është njeriu më influent në botë
Sport Flash

Kalon Trumpin dhe Papën, ky është njeriu më influent në botë

Cristiano Ronaldo është mbreti i rrjeteve sociale dhe jo vetëm në fushën e sportit, por edhe mes emrave të njohur

Lexo me shume
Të preferuarit e tifozëve për ”Topin e Artë – kjo është lista
Sport Flash

Të preferuarit e tifozëve për ”Topin e Artë – kjo është lista

Sulmuesi i Liverpoolit dhe Egjiptit, Mohamed Salah ka fituar reputacion global, të gjithë e dimë këtë, por a e meriton

Lexo me shume
Kjo është lista me futbollistët për ndeshjen Kosovë-Maltë
Sport Flash

Kjo është lista me futbollistët për ndeshjen Kosovë-Maltë

Të enjten me 11 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” zhvillohet ndeshja Kosovë-Maltë. Ndërsa me 14 tetor Kosova si mysafire në

Lexo me shume
Messi zgjidhet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve
Sport Flash

Messi zgjidhet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi është zgjedhur lojtari i javës në Ligën e Kampionëve nga UEFA, pas performancës së mrekullueshme kundër Tottenham. Argjentinasi

Lexo me shume
Barcelona, ekipi që tejkalon 1 miliardë dollar
Sport Flash

Barcelona, ekipi që tejkalon 1 miliardë dollar

Klubi i Ligës së Parë Spanjolle të futbollit, Barcelona, është bërë klubi i parë në botë që ka arritur të

Lexo me shume
Në hije të Unitedit, Sanchez largohet në janar !
Sport Flash

Në hije të Unitedit, Sanchez largohet në janar !

Aventurës së Alexis Sanchez te Manchester United po i vjen fundi shumë shpejt. Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, sulmuesi

Lexo me shume